Az idei első félévet is a kedvező piaci hangulat határozta meg, ez pedig a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyonra is kihatott: a Portfolio friss, Privátbanki Felmérése szerint június végén a magyar gazdagok számlája új mérföldkövet tudhat maga mögött, a rajtuk lévő vagyon meghaladta a 10 ezermilliárd forintot. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de egyre több szolgáltatónál van már 1000 milliárdot meghaladó privátbanki vagyon. Érdekesség, hogy míg a piac egésze a belépési limitek emelése felé megy, volt olyan szolgáltató, amely csökkentette a privátbanki szolgáltatás összeghatárát. Amilyen jót tett a hazai gazdagok vagyonának az első féléves piaci hangulat, olyan kihívásokat hozhat a második félév a vagyongyarapításban.
Az idei első negyedévet is végigkísérte a kedvező piaci hangulat, ez pedig a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyonra is kihatott: a Portfolio friss, Privátbanki Felmérése szerint március végén a magyar gazdagok számláján már közel 10 ezermilliárd forint volt, ami új rekord. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de a többiek sem maradtak tétlenek: az OTP, az MBH, a K&H és az Erste privátbankja mellett immár a Raiffeisené is több mint 1000 milliárdos ügyfélállományt kezel.
A tavalyi megtorpanás után idén ismét lendületet vett a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon bővülése, június végével meghaladta a 8600 milliárd forintot. Nem mutat ilyen kedvező képet azonban az ügyfélszámlák bővülése. A privátbanki vagyonra ható kockázatok kapcsán a hazai szolgáltatók továbbra is borúlátóak, a Portfolio friss Privátbanki Felmérésében a szolgáltatók a tőkepiaci környezet, a magyar gazdaság helyzete és a vállalatok és lakosság jövedelmi helyzete miatt is aggódnak. A legnagyobb vagyont még mindig az OTP Private Banking kezeli, de az MBH az összeolvadások után már stabilan ott van a második helyen, és a K&H is okozott meglepetést.
Szintet ugrott tavaly a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon azzal, hogy meghaladta a 8000 milliárd forintot. Mindezt annak ellenére sikerült elérni, hogy továbbra is borúlátóak a privátbanki vagyonra ható kockázatok kapcsán a hazai szolgáltatók. A Portfolio friss Privátbanki Felmérésében a szolgáltatók a tőkepiaci környezet, a magyar gazdaság helyzete és a vállalatok és lakosság jövedelmi helyzete miatt is aggódnak. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de az MKB és a Budapest Bank összeolvadása változott hozott a legnagyobbak sorrendjében.
Továbbra is borúlátóak a privátbanki vagyonra ható kockázatok kapcsán a hazai privátbanki szolgáltatók. A Portfolio friss privátbanki felmérésében a szolgáltatók a tőkepiaci környezet, a magyar gazdaság helyzete és a forint árfolyama miatt is aggódnak. Mindettől függetlenül az elmúlt negyedévben nőni tudott a privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon, ennek üteme még az ügyfélszámlákét is meghaladta, átlépve a 8000 milliárd forintos küszöbön. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de az elmúlt negyedévben a vagyoni- és ügyfélszámla adatokat nézve is a Bank Gutmann ment a legnagyobbat.
Ma már 30 millió forintos vagyontól privátbanki ügyféllé lehet válni Magyarországon, a privátbanki szolgáltatók köre igen széles, hát még az általuk kínált szolgáltatások sora. A Portfolio Privátbanki Felmérése szerint a hazai szolgáltatók több mint 56 ezer ügyfélszámlát és mintegy 8000 milliárd forintnyi vagyont kezelnek, de sokan nem tudják, pontosan milyen plusz szolgáltatás jár azzal, ha valaki ebbe az elit klubba tartozik. Mostani cikkünkben összegyűjtöttük, hogy mit kínálnak a privátbanki szolgáltatók a vagyonos magyaroknak.
Elenyészőnek tűnik az az összeg, amennyivel visszaesett a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon az első negyedévben, ugyanakkor jelzésértékű egy olyan szegmensben, ahol mindeddig rendkívüli vagyonbővülésnek lehettünk szemtanúi. Ez is mutatja, hogy még a leggazdagabb magyarok vagyona sem ütésálló egy volatilis, geopolitikai feszültségekkel teli piaci környezetben. Bár a kezelt vagyon szerény mértékben csökkent, az ügyfélszámlák bővülni tudtak az első negyedévben. Nincs változás a legnagyobb privátbanki szolgáltató címében sem, de sokasodnak a szolgáltatók félelmei.
Több mint 7800 milliárd forintra bővült a magyar privátbanki szolgáltatók által kezelt vagyon tavaly, ebben nagyrészt a K&H privátbankjának tavalyi limitmódosítása játszik szerepet, de a friss pénzek, a jól teljesítő tőkepiacok és még a forint gyengülése is segítette a gazdagabb magyarok vagyongyarapítását. A legnagyobb privátbanki szolgáltató továbbra is az OTP Private Banking, de a K&H ment tavaly a legnagyobbat a szolgáltatók között és ezzel felkerült az öt legnagyobb hazai privátbank közé.
Közelít az 5000 milliárd forinthoz a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon, miközben az egy ügyfélszámlára eső átlagvagyon is egyre nő, tavaly év végén már közel 113 millió forintot tett ki. Kezelt vagyonban és ügyfélszámlákban is az UniCredit ment a legnagyobbat a szolgáltatók között tavaly, de az MKB-nál is jelentősebb vagyonfelfutás volt, aminek köszönhetően a szolgáltató kezelt vagyonát tekintve az OTP mögött már a második legnagyobb a piacon.
Azonnali hatállyal megtiltották az OMR OIL LLC befektetésgyűjtését.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Itt vannak a valódi számok.
Kifogásolják a hatóságok az elektromos autókkal kapcsolatos tájékoztatást.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?